понеділок, 12 лютого 2018 р.


Рада лідерів Красилівщини вирішила...

9 лютого новообрана  рада лідерів учнівського самоврядування  та педагоги-організатори міста Красилова зібрались на своє перше робоче засідання, на якому обрали голову ради лідерів учнівського самоврядування Красилівщини. Ним став учень Красилівського НВК «Гімназія та ЗОШ І ст..»  Харчук Ілля. 


      Лідери також розробили положення міського конкурсу лідерської майстерності «Ми можемо! Ми творимо! Ми діємо!» та запропонували учнівству Красилівщини поботу над проектом "Світ цікавого селфі".
«Світ цікавого селфі»

І. Актуальність проекту
Що таке селфі знає кожен, кому відомі технічні можливості сучасних гаджетів. Навіть якщо ви не робили це самостійно, то ви точно бачили приклади в Інтернеті. Селфі – це ваша фотографія, яку ви робите самостійно в дзеркало, або просто на витягнутій руці, або з допомогою моноподу. Селфі від англійського «selfie»,  «self» -  сам, собі — різновид автопортрету. Термін придбав популярність в кінці 2000-х — початку 2010-х років завдяки розвитку вбудованих функцій фотоапарата у мобільні пристрої.
Сьогодні Інтернет просто заповнений селфі всіх видів. Причому це не тільки фотографії звичайних користувачів. Багато знаменитостей, політиків і пересічних громадян демонструють світові свої зображення.
Ми робимо селфі не тільки для себе, але і для інших людей. Часто фотографії відразу відправляються в соціальні мережі. Це означає, що ми хочемо отримати оцінки інших користувачів. Звичайний день звичайної людини можна простежити за різноплановими фотографіями, зробленими з допомогою смартфону. Посиденьки з друзями, походи в театр і кіно, ділові зустрічі – все зберігається з допомогою селфі. Деякі любителі таких фотографій не приховують, що ритуал не має особливого сенсу, просто вони звикли щодня його виконувати. Хоча сенс у селфі існує. Ми вимірюємо своє життя у візуальних зображеннях, і ця особливість представляє істотний інтерес.
Як показує досвід, і у такого, здавалося б, безпечного заняття, як створення селфі, є наслідки. У гонитві за незвичайним фото і відгуками  на нього публіки, все більше людей здійснюють необачні вчинки. Все більше в ЗМІ починають висвітлюватись події, в ході яких любителі «зробити селфі» отримали будь-які каліцтва або, що ще гірше, травми, несумісні з життям.
Так, актуальність нашого проекту полягає в тому, щоб навчитися використовувати сучасні захоплення на користь собі.

ІІ. Тематичний напрямок проекту: соціальний
ІІІ Опис проекту
3.1 Ідея проекту: проект спрямований на те, щоб за допомогою активних дій учнівського самоврядування навчитись робити привабливе, небезпечне та корисне селфі.
3.2 Мета проекту: розвиток дружніх стосунків поміж осередками учнівського самоврядування та лідерами Красилівщини  у процесі формування критичного ставлення до сучасних захоплень селфі та розвиток вміння використовувати їх собі на користь.
3.3 Завдання:
- Розкрити сутність проблеми, з якою зіткнувся сучасний світ з розвитком
   популяризації селфі;
- Навчитися робити корисні, якісні та безпечні селфі.
- Розвивати творчий потенціал, естетичний смак сучасної учнівської молоді;
- Формувати емоційно-чутливу сферу та ціннісні відносини особистості;
- Згуртувати учнівські колективи;
- Виховувати шанобливе ставлення до своєї родини, вчителів, друзів;
- Виховувати дбайливе ставлення до оточуючого середовища.
3.4 Характеристика проекту за часом: довготривалий – 1 рік
3.5 Термін реалізації проекту: квітень 2018  - квітень 2019
3.6 Цільова аудиторія учасників проекту: лідери  учнівського самоврядування Красилівщини.
ІV Етапи та шляхи реалізації проекту
4.1 Підготовчий етап
- Створення та підготовка ініціативно-дослідницьких творчих груп, розподіл обов’язків  на базі осередків учнівського самоврядування шкільного та міського рівнів;
- Опитування, анкетування, проведення диспутів, круглих столів, висвітлення в шкільних СМІ наступних тем:
  • «Плюси та мінуси селфі»,
  • «Як часто і для чого ти створюєш селфі?»,
  • «Популярні теми селфі серед підлітків».
4.2 Організаційно - діяльнісний етап 
- Проведення майстер-класів «Як створити привабливе та безпечне селфі».
 - Організація та проведення просвітницьких заходів  «Ми за безпечне селфі!»,  «Круто» – не завжди цінне для життя!». 
- Заходи шкільного рівня:
   Огляд-конкурс «Розмаїття світу цікавого селфі», визначення переможців за номінаціями: 
  • «Мій вільний час» (селфі дитячих захоплень),
  • «Моя подорож» (селфі з цікавих місць подорожування),
  • «Вітаємо зі святом» (селфі-відео привітань між дитячими шкільними колективами, батьками. вчителями),
  • «Пам’ятки мого міста» (селфі шкільних осередків на фоні визначних пам’яток міста), «Моя родина в Україні» (родинне селфі з використанням державної та національної символіки).
- Заходи  міського рівня :
  • Віртуальні перегони «Це моя суперова команда» (оригінальне селфі у ході цікавого заходу, в сюжеті якого задіяна  максимальна кількість активістів самоврядування школи,  розміщу  в тематичній рубриці на сторінках блогу «Учнівське самоврядування Красилівщини»).

  • 4.3 Аналітично-узагальнюючий етап
- створення електронних презентацій щодо результатів реалізації проекту на  шкільному, міському, рівнях, висвітлення у ЗМІ та соціальних мережах.
V Очікувані результати:
-          Після участі в цьому проекті осередки учнівського самоврядування будуть ознайомлені з проблемами, які виникають під час створення «небезпечних» селфі, зрозуміють, що публічні фото повинні бути естетично-привабливими, змістовними.
-          Очікується згуртування дітей в ході суспільної діяльності та розвиток дружніх стосунків між колективами.
-          Творча складова наповнення змісту дасть можливість для прояву креативності та винахідливості як окремим особистостям, так і колективним учасникам проекту.
-          Використання медійного простору та соціальних мереж дасть можливість зробити діяльність щодо реалізації проекту прозорою, доступною широкому загалу громадськості.
VІ Координатори проекту, контактні зв’язки
Рада лідерів учнівського самоврядування Красилівщини, Ковтун І.В., методист Будинку творчості.
Довідки за тел.. 096 573 66 32
Електронна пошта: